Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlavní postavy

Katniss Everdeenová je hlavní hrdinkou a vypravěčkou příběhu. Je to černovláska s šedýma očima a olivovou pletí. Je jí šestnáct let a pochází z dvanáctého kraje, sektoru uhelných dolů. Je spíš tichá, ale obecně u lidí oblíbená hlavně pro schopnost obětovat se pro blaho ostatních. Je dobrou lovkyní, lukostřelkyní, sběračkou a stopařkou - to vše se naučila v dětství od svého otce. Po něm má také hudební talent.

Peeta Mellark je dalším šestnáctiletým zástupcem dvanáctého kraje v Hunger Games. Je spíš podsadité postavy s popelavě blond vlasy, které mu spadají ve vlně do čela, a s modrýma očima. Je synem městského pekaře a sám umí výborně péct, což mu nečekaně v aréně přináší velké výhody.

Routa je dívka, účastnící se her za jedenáctý kraj. Bojuje po boku Katniss, dokud není zabita. Je jí dvanáct let, má snědou pleť, tmavé vlasy a zlatavě hnědé oči. Velmi se podobá Katnissině mladší sestře Prim, což bylo logicky důvodem, proč se Katniss rozhodla bojovat právě ve spojenectví s ní.

Haymitch Abernathy je muž středního věku, který vyhrál 50. ročník Hunger Hames. Výhra mu zajistila dobré živobytí, téměř veškerý čas se poflakuje a užívá si. Jako jediný přeživší účastník Hunger Games z dvanáctého kraje se stává mentorem Peety a Katniss v přípravě na vstup do arény.

Hurikán Hawthorne je Katnissin nejlepší kamarád a partner v lovu. Je mu 18 let a stejně jako Katniss má tmavé vlasy a šedé oči. Jeho otec zemřel spolu s Katnissi. Jsou nerozlučná dvojice a ve dvanáctém kraji fungují jako team.

 

hunger-games-vanity-fair_610x458.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář